امروز: پنج شنبه 05 ارديبهشت 1398 برابر با 25 آوریل 2019

هشدار امنیتی : مشروح در اخبار حوزه مدیریت || حضور پروفسور بهشتی در همایش امروز اتحادیه اروپا- بروکسل، و گفتگو با مقامات مسئول مالی و سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا، جهت سرمایه گذاری ایران و الجزایر || دیداری موفقیت آمیز، با حضور مقامات عالی رتبه جهانی بویژه اتحادیه اروپا برای تحکیم روابط اقتصادی و سرمایه‌گذاری، و انزاوی آمریکا || همچنین دیدار ایشان با Ugo Bassi، رئیس بازار مالی کمیسیون اروپا || تشکیل جلسه نمایندگان BPN با شرکت WESTAS در جهت امضاء قرارداد همکاری برای سرمایه گذاری و احداث کارخانه تولید توربین های بادی بدون گیربکس در هلند و اعلام آمادگی WESTASجهت حضور در ایران ||

برنامه تولید انرژی تجدیدپذیر در سال ۹۶

چهارشنبه, 16 فروردين 1396 07:03 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

میزان ظرفیت جدید نصب شده نیروگاه‌های تجدیدپذیر در سال گذشته بیش از میزان ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های فسیلی جدید در جهان بوده علاوه بر این نیز در سال گذشته (۲۰۱۵) ظرفیت نیروگاه‌های فتوولتائیک نصب شده بیش از کل ظرفیت فتوولتائیک نصب شده از ابتدا تا سال ۲۰۱۴ بوده که این موضوع نیز نشان دهنده تبدیل شدن انرژی‌های نو در آینده به انرژی‌های اصلی در دنیا است.
از سوی دیگر هم اکنون بیش از ۲۲ کشور جهان بیش از یک درصد از کل برق مورد نیاز خود را از سامانه‌های فتوولتائیک تامین می‌کنند چراکه اگر هزینه‌های اجتماعی و زیست‌محیطی را محاسبه کنیم، هزینه تولید انرژی‌های خورشیدی و بادی کمتر از انرژی‌های فسیلی است.
در این بین ایران نیاز دارد در سال جاری حدود ۱۰۰ مگاوات به ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های تجدیدپذیر قبلی خود که ۷۰ مگاوات آن فتوولتائیک بوده است، اضافه کند تا بتواند کمی به کشورهای جهان نزدیک تر شود. توسعه تجدیدپذیرها یکی از برنامه‌های ویژه دولت یازدهم تدوین شده بر همین اساس قرار است که در سال ۱۳۹۶میزان ظرفیت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور به حدود ۷۰۰ تا ۸۵۰ مگاوات می‌رسد.
در همین راستا طبق برآوردهای صورت گرفته قرار شده تا در سال ۱۳۹۶ به ظرفیت تجدیدپذیرها اضافه شود که حدود ۹۰ درصد از میزان ظرفیت تولید انررژی تجدیدپذیر در بخش بادی و خورشیدی خواهد بود و بقیه نیز به نیروگاه‌های زمین گرمایی، زیست توده و... تعلق خواهد گرفت. عمده این نیروگاه در ظرفیت‌های ۱۰، ۲۰ تا ۳۰ مگاواتی در سراسر کشور است .
همچنین پنج نیروگاه تولید برق از زباله در کشور راه اندازی شده که در مجموع حدود ۹ مگاوات ظرفیت تولید برق خواهند داشت که عمده این نیروگاه‌ها در شمال کشور قرار گرفته و تفاوت آن با سایر نیروگاه‌ها وابستگی آن‌ها با اقتصاد تأمین زباله است. ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر برای مدیریت بار تابستان ۹۶ حدود ۴۵۰ مگاوات است که حدود ۱۰۰ مگاوات آن خورشیدی است و در سه ماهه اول سال ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد.

بازدید 539 بار
BPN

شرکت بادران پارس نیرو

مجری و بهره بردار انرژی ها نو در ایران و آسیا

وبگاه: bpn-ir.com

نظر دادن

با ما در تماس باشید