امروز: پنج شنبه 05 ارديبهشت 1398 برابر با 25 آوریل 2019

هشدار امنیتی : مشروح در اخبار حوزه مدیریت || حضور پروفسور بهشتی در همایش امروز اتحادیه اروپا- بروکسل، و گفتگو با مقامات مسئول مالی و سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا، جهت سرمایه گذاری ایران و الجزایر || دیداری موفقیت آمیز، با حضور مقامات عالی رتبه جهانی بویژه اتحادیه اروپا برای تحکیم روابط اقتصادی و سرمایه‌گذاری، و انزاوی آمریکا || همچنین دیدار ایشان با Ugo Bassi، رئیس بازار مالی کمیسیون اروپا || تشکیل جلسه نمایندگان BPN با شرکت WESTAS در جهت امضاء قرارداد همکاری برای سرمایه گذاری و احداث کارخانه تولید توربین های بادی بدون گیربکس در هلند و اعلام آمادگی WESTASجهت حضور در ایران ||

قطارهای هلندی از این پس با باد حرکت می‌کنند!

یکشنبه, 04 تیر 1396 07:00 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

تا ابتدای ژانویه سال 2018 قرار است کل سیستم حمل و نقل ریلی هلند نیروی لازم برای حرکت را از انرژی‌های تجدیدپذیر و به نوعی از نیروی باد کسب کنند. برای این منظور از انرژی بادی تولید شده در سرزمین‌های آسیاب‌های بادی هلند استفاده می‌شود. قریب 2200 توربین بادی در سطح کشور هلند وجود دارد که در تولید انرژی بادی نقش موثری ایفا می‌کنند.انرژی بادی تولید شده در سرزمین‌های آسیاب‌های بادی هلند در تامین انرژی حدود 2/4 میلیون منزل مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قطارها سالیانه به تنهایی حدود 1/2 میلیارد کیلووات در ساعت برق مصرف می‌کنند که معادل کل مصرف سالیانه هر منزل مسکونی در شهرهای بزرگ آمستردام است.
این هدف با همکاری یک شرکت هلندی به نام Eneco تکمیل شده است که تأمین‌کننده منابع انرژی پایدار است. به گزارش مدیر حسابداری این شرکت، مساله‌ای که این قرارداد و همکاری را منحصر به‌فرد می‌کند این است که یک بخش جامع تا حد زیادی باعث کاهش میزان انتشار گاز دی‌اکسید کربن می‌شود و نمونه‌ای برای پیروی سایر بخش‌ها از آن طراحی می‌کنند.انرژی باد به سرعت در هلند جای خود را باز می‌کند در حالی که سایر ملت‌ها به فکر افزایش تولید انرژی‌های تجدیدپذیر هستند. اسکاتلند در ماه اوت اعلام کرد که مزارع بادی قادر به تولید 106 درصد از کل نیاز انرژی این کشور هستند.
اسکاتلند طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است تا سال 2020 میزان انتشار کربن را به صفر برسانند و 100 درصد کاهش دهد. آنها برای دستیابی به این هدف روی تولید نیروی جذر و مدی سرمایه‌گذاری می‌کنند. آمریکا نیز گام‌هایی در راه تولید نیروی باد برداشته است.طبق گفته‌های سازمان انرژی باد آمریکا، بیش از 48 هزار و 800 توربین در آمریکا فعالیت می‌کنند به طوری که کل ظرفیت توربین‌های بادی نصب شده در این کشور در سال 2015 به 73 هزار و 992 مگاوات رسید.
در حالی که این تعداد توربین در سایر کشورها کم جلوه می‌کند، انرژی مورد نیاز برای چنین ملت‌هایی بسیار بالاست. برخی مطالعات حاکی از آن است که کشورهای بزرگی چون آمریکا تا سال 2050 به طور کلی تمام انرژی مورد نیاز خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر به دست خواهند آورد.

بازدید 571 بار
BPN

شرکت بادران پارس نیرو

مجری و بهره بردار انرژی ها نو در ایران و آسیا

وبگاه: bpn-ir.com

نظر دادن

با ما در تماس باشید