امروز: پنج شنبه 05 ارديبهشت 1398 برابر با 25 آوریل 2019

هشدار امنیتی : مشروح در اخبار حوزه مدیریت || حضور پروفسور بهشتی در همایش امروز اتحادیه اروپا- بروکسل، و گفتگو با مقامات مسئول مالی و سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا، جهت سرمایه گذاری ایران و الجزایر || دیداری موفقیت آمیز، با حضور مقامات عالی رتبه جهانی بویژه اتحادیه اروپا برای تحکیم روابط اقتصادی و سرمایه‌گذاری، و انزاوی آمریکا || همچنین دیدار ایشان با Ugo Bassi، رئیس بازار مالی کمیسیون اروپا || تشکیل جلسه نمایندگان BPN با شرکت WESTAS در جهت امضاء قرارداد همکاری برای سرمایه گذاری و احداث کارخانه تولید توربین های بادی بدون گیربکس در هلند و اعلام آمادگی WESTASجهت حضور در ایران ||

5 هزار مگاوات انرژی پاک در کشور تولید می شود

یکشنبه, 30 دی 1397 12:04 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر گفت: تا 2 سال آینده پنج هزار مگاوات انرژی پاک خورشیدی و بادی در کشور تولید خواهد شد.


به گزارش BPN، علیرضا احمدی یزدی روز چهارشنبه در جمع اعضای بسیج رسانه استان بوشهر در شهرک صنعتی خورموج افزود: امروز انرژی پاک خورشیدی و بادی یکی از بهترین، سالمترین و به صرفه ترین انرژی های برق دنیا است که ایران نیز برنامه های خوبی برای راه اندازی، استفاده و توسعه از ین انرژی در دست اجرا دارد.

وی افزود: در زمان حاضر تجهیزات 700 مگاوات انرژی خورشیدی و بادی در کشور نصب و راه اندازی شده و بر اساس برنامه پیش بینی شده تا 2 سال آینده ظرفیت انرژی خورشیدی و بادی به 5 هزار مگاوات خواهد رسید.

احمدی یزدی اضافه کرد: آلودگی زیست محیطی انرژی فسیلی به ازای هر کیلووات ساعت حدود 800 گرم است در صورتی که انرژی خورشیدی و بادی هیچ آلودگی زیست محیطی ندارد.

وی تاکید کرد: امروز کشور آلمان 20 هزار مگاوات انرژی خورشیدی تولید می کند و ایران با موقعیت بسیار خوب جغرافیایی و وسعت آن بهترین کشور برای تولید انرژی خورشیدی است.

احمدی یزدی ادامه داد: یکی از برنامه های مهم وزارت نیرو و جامعه مهندسین بسیج کشور اجرای طرح جهاد روشنایی با استفاده از انرژی خورشیدی است و بر اساس این طرح 50 درصد هزینه نصب نیروگاه خورشیدی به صورت کمک بلاعوض و 50 درصد به صورت وام کم بهره دراز مدت برای بخش خصوصی و دولتی تامین می شود.

وی افزود: استفاده از انرژی خورشیدی باعث صرفه جویی در هزینه ها، کاهش شدید آلودگی محیط زیست و کاهش هزینه تولید و احداث شبکه خط انتقال و سایر هزینه ها خواهد شد.

مدیر کل دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر افزود: یکی دیگر از برنامه های این وزارت اجرای طرح مدیریت مصرف و صرفه جویی برق در کشور است و با توجه به کمبود برق تولیدی نیاز به مشارکت و همراهی رسانه های گروهی برای جلب مشارکت مردم داریم.

احمدی یزدی تاکید کرد: برای تابستان سال آینده بیش از هشت هزار مگاوات برق کمبود داریم که نیازمند همراهی و مشارکت گسترده مردم و مسئو لان محلی برای صرفه جویی در مصرف برق هستیم.
فرماندار دشتی گفت: شهرستان دشتی پیشتاز تولید برق پاک و انرژی خورشیدی در استان بوشهر است.

عبدالله نادری افزود: در زمان حاضر یک نیروگاه 100 کیلوات برق خورشیدی در شهرک صنعتی خورموج نصب و راه اندازی شده و بزودی یک نیروگاه 200 کیلواتی دیگر نیز راه اندازی می شود.

وی اضافه کرد: طرح احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 2 مگاوات در دشتی در دست تدوین و اجراست. نادری ادامه داد: برای احداث این نیروگاه 120 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی هزینه خواهد شد. 

شهرستان دشتی با 86 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

بازدید 135 بار
BPN

شرکت بادران پارس نیرو

مجری و بهره بردار انرژی ها نو در ایران و آسیا

وبگاه: bpn-ir.com

نظر دادن

با ما در تماس باشید