امروز: دوشنبه 30 بهمن 1396 برابر با 19 فوریه 2018

تشکیل جلسه نمایندگان BPN با شرکت WESTAS در جهت امضاء قرارداد همکاری برای سرمایه گذاری و احداث کارخانه تولید توربین های بادی بدون گیربکس در هلند و اعلام آمادگی WESTASجهت حضور در ایران تشکیل کارگروه بیمه و بانکداری در شرکت BPN با همکاری فارغ التحصیلان کالج بیمه ایران و کارشناسان و فوق متخصصین بازار بیمه برای طرح بیمه انرژی تشکیل جلسه با فاینانسر نروژی جهت تامین سرمایه ۲میلیارد یورویی در پروژه پالایشگاه ۲۰۰ هزار بشکه ای BPN در قشم تاکید مدیران شرکت سهامی عام بادران پارس نیرو و شرکت پالایشگاهی پرسین قشم در جهت همکاری و شراکت مالی و اجرایی مشترک در احداث پالایشگاه بزرگ قشم تشکیل جلسات مدیرعامل محترم با پژوهشکده چشم انداز و آینده پژوهی مجمع تشخیص مصلحت نظام در جهت کسب تفاهم نامه همکاری بلندمدت در تدوین دایرة المعارف اقتصاد مقاومتی تصویب افزایش سرمایه شرکت به 5000/000/000/000 ریال و افزودن عباراتی در افزایش زمینه فعالیت های شرکت تشکیل جلسات کاری با گروه های سرمایه گذاری از ترکمنستان ، آلمان و اتریش دریافت اسناد مناقصه پروژه احداث خطوط برق 400 و 500 کیلووات از شهر ماری ترکمنستان به سرخس و مشهد کسب توافق با شهرداری ساری جهت احداث و سرمایه گذاری در پروژه های کلیدی این شهر (شهربازی ، ساخت(اتوبان)،احداث پارک های خطی و غیره) کسب توافق اولیه جهت ثبت و راه اندازی شرکت مشترک با تجار و بازرگانان کشور افغانستان جهت صادرات محصولات سوختی و نفتی کسب توافق واگذاری 50% سهام شرکت ترکمن در پروژه خطوط گاز ترکمنستان کسب توافق اولیه با دانشگاه صنعت نفت تهران در جهت فعالسازی دپارتمان مشترک در انتقال تکنولوژی پالایشگاه در نفت و گاز کسب موافقت سرمایه گذاران کانادایی جهت تامین سرمایه پالایشگاه قشم پیشنهاد سرمایه گذاری و احداث شهر جدید مجد در ابتدای اتوبان مشهد باغچه به BPN کسب توافق اولیه با آستان قدس جهت همکاری مشترک در پروژه های عمرانی

مراحل واردات کالا

دوشنبه, 24 تیر 1392 02:55 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

 

مراحل قدم به قدم برای واردات کالا

اگر شما برای اولین بار قصد واردات کالا دارید راهنمای زیر می تواند برای شما بسیار مفید باشد:

1- آیا فروشنده و تولید کننده کالای مورد نظرتان را در خارج از کشور می شناسید؟ اگر اطلاعات آن را دارید اولین مرحله را طی کردید. در غیر اینصورت باید فروشنده آن ابتدا مشخص گردد. بعنوان مثال شما می خواهید لامپهای کم مصرف LED وارد کنید و خودتان نیز بازار داخلی را کاملا می شناسید و به کالای فوق اشراف کامل دارید، ولی تاکنون واردات انجام نداده اید و تولیدکنندگان این محصول را در خارج از کشور نمی شناسید ، لازم است که ابتدا تولید کننده (کنندگان) آن کالا را شناسایی کنید . در این صورت به دلیل صرفه جویی در زمان و هزینه و به دلیل تخصصی بودن و حساس بودن این کار ( به خصوص برای اشخاصی که تازه تصمیم به واردات دارند پیشنهاد می نماییم جستجوی فروشنده را به اشخاص با تجربه و خبره بسپارید.)

2- استعلام مشخصات فنی و قیمت کالا پس از شناسایی سازنده یا فروشنده.

3-  دریافت نمونه کالا ( توصیه می شود حتماً قبل از انجام واردات تجاری نمونه کالا دریافت و بررسی گردد).

4- تصمیم گیری در رابطه با نوع ، مدل و تعداد کالای وارداتی – که با توجه به شرایط فروش در بازار داخلی ، قیمت تمام شده کالا – میزان تقاضا – زمان فروش کالا و سایر آیتم های دیگر قابل محاسبه می باشد.

5- دریافت پیش فاکتور از فروشنده ( پروفرما اینویس ) با شرایط و مفاد دو جانبه و رعایت نکات لازم در آن ( بسیار تخصصی ) .

6- داشتن اطلاعات کافی از تعرفه گمرکی و شرایط واردات کالای مزبور .

7- داشتن اطلاعات در مورد هزینه های مرتبط با واردات کالا از ابتدا تا پس از ترخیص جهت محاسبه قیمت تمام شده واقعی کالا و تصمیم گیری نهایی.

8- محاسبه قیمت تمام شده واقعی کالا ( قیمت تمام شده کالا در انبار با احتساب کلیه هزینه های سربار مشمول ) .

9- دریافت تخفیفات توافق نهایی بر سر قیمت کالا و ترم فروش با فروشنده.

10- بررسی تأمین بودجه واردات و تصمیم گیری نهایی جهت واردات.

11- توافق بر سر شیوه پرداخت مبلغ کالا به فروشنده ( ترم پرداخت ) – که مبحث مهم و تخصصی است.

12- توافق در زمان حمل کالا و شیوه حمل ( ترم تحویل ) .

13- اطلاع دقیق از مجوزها و استانداردهای لازم برای واردات و توافق جهت اجرای استانداردها با فروشنده.

14- چک نمودن اسناد حمل مورد نیاز با فروشنده و دریافت تأییدیه از او جهت توانایی ارائه اسناد فوق – بسیار تخصصی .

15- توافق جهت بازرسی کالا ( بنا به ضرورت ) – تخصصی .

16- آیا کارت بازرگانی دارید ؟ اگر بله تمامی اسناد شامل پروفرما و سایر اسناد دیگر می تواند به نام شما صادر گردد، ولی اگر کارت بازرگانی ندارید می بایست از شرکتهای بازرگانی با تجربه در امر واردات کمک بگیرید.این مرحله حساسی است که می بایست شما بررسی دقیق تری داشته باشید.

17- انجام ثبت سفارش در وزارت بازرگانی قبل از هرگونه پرداخت – متأسفانه برخی تجار که هنوز به سبک سنتی و غیر تخصصی کار می کنند ثبت سفارش را در اخرین مرحله حتی پس از پرداخت کل وجه به فروشنده یا حتی پس از رسیدنکالا به گمرکات انجام می دهند ( در پرداخت های نقدی T/T ) که این عمل باعث بالا رفتن ریسک واردات میگردد، چرا که با توجه به قوانین شناور ممکن است در هر مقطع زمانی قوانین تغییر کرده و وارد کننده مطلع نباشد و متضرر گردد. ولی چنانچه تاجر قبل از هر اقدامی ثبت سفارش کالا را انجام دهد از بسیاری از مشکلات آتی جلوگیری خواهد نمود.

18- دریافت ایران کد و مجوز اولیه استاندارد در صورت شمول .

19- دریافت مجوزهای لازم دیگر جهت واردات قبل از ورود کالا از سازمانها و ارگانهای ذیربط.

20- انجام پیش پرداخت طی توافق قبلی – چه به صورت T/T یا L/C یا D/P یا سایر ترمها .

21- پیگیری و رصد تولید صحیح و به موقع کالا.

22- انجام بازرسی قبل از حمل ( در صورت لزوم ) .

23- دریافت نمونه کالا بعد از تولید انبوه و قبل از حمل در صورت ضرورت .

24- هماهنگی جهت حمل کالا ( در صورت خرید کالا با ترمهایی به جز ترمهایی که حمل کالا بعهده فروشنده باشد.)

25- کنترل پیش نویس اسناد حمل .

26- پرداخت مبلغ بالانس کالا با ترم توافق شده ( در روش T/T )

27- دریافت اصل اسناد حمل از فروشنده.

28-  پیگیری رسیدن کالا به گمرکات و در یافت اسناد کشتیرانی و سایر اسناد.

29- دریافت اسناد تأمین ارز.

30- دریافت اسناد بازرسی ( در صورت لزوم )

31- دریافت مجوز های لازم از سازمانهای ذیربط که پس از ورود کالا باید دریافت گردد.( باید قبل از انجام واردات مراحل اداری آنها را انجام داده باشید)

32- ترانزیت کالا به سایر گمرکات در صورت نیاز .

33- ارائه مدارک و توضیحات کامل به ترخیص کار جهت انجام امور ترخیص .

34- پرداخت حقوق و عوارض گمرکی و سایر هزینه های مرتبط با ترخیص کالا

35- حمل کالا به انبار پس از ترخیص .

36- انجام تعهدات ارزی ( تأمین ارز ) در صورت وجود و تعهدات مالیاتی ( مالیات واردات ) و ...

با توجه به تخصصی بودن امر واردات و نیاز به تسلط کامل به زبان بازرگانی و داشتن اطلاعات و تجربیات تخصصی بازرگانی در این رابطه اکیداً توصیه می گردد واردکنندگان محترمی که جدیداً تصمیم به امر واردات کالا گرفته اند و یا در زمینه بازرگانی خارجی تازه کار می باشند انجام مراحل واردات خود را به فردی متعهد و متخصص بسپارند.

برای  اطلاعات بیشتر به وب سایت www.goldenwtg.com مراجعه نمایید.    

 

 

 

بازدید 19502 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 31 تیر 1392 09:25

نظر دادن

با ما در تماس باشید