امروز: چهارشنبه 07 آبان 1399 برابر با 28 اکتبر 2020

هشدار امنیتی : مشروح در اخبار حوزه مدیریت || حضور پروفسور بهشتی در همایش امروز اتحادیه اروپا- بروکسل، و گفتگو با مقامات مسئول مالی و سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا، جهت سرمایه گذاری ایران و الجزایر || دیداری موفقیت آمیز، با حضور مقامات عالی رتبه جهانی بویژه اتحادیه اروپا برای تحکیم روابط اقتصادی و سرمایه‌گذاری، و انزاوی آمریکا || همچنین دیدار ایشان با Ugo Bassi، رئیس بازار مالی کمیسیون اروپا || تشکیل جلسه نمایندگان BPN با شرکت WESTAS در جهت امضاء قرارداد همکاری برای سرمایه گذاری و احداث کارخانه تولید توربین های بادی بدون گیربکس در هلند و اعلام آمادگی WESTASجهت حضور در ایران ||

آغاز ساخت مینی پالایشگاه های سیراف در خرداد ماه امسال

سه شنبه, 22 ارديبهشت 1394 00:00 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

وزیر نفت از آغاز پروژه های ساخت مینی پالایشگاه های سیراف تا خردادماه امسال با اعتبار 3میلیارد دلار خبر داد

به گزارش BPN بیژن زنگنه در آیین افتتاحیه بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت که عصر امروز(چهارشنبه؛ 16 اردیبهشت ماه) برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: ساخت 9 مینی پالایشگاه میعانات گازی به صورت فراگیر در منطقه سیراف  به ظرفیت 480 هزار بشکه با حضور سازندگان و مهندسان خرداد ماه امسال آغاز می شود.

وی با اشاره به راه اندازی پنج فاز پارس جنوبی در سال ٩٣ اظهار کرد: یکی دیگر از قول های بنده در سخنرانی خود در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی افزایش ظرفیت تولید گاز کشور بود که این امر با افزایش ١٢٥ میلیون مترمکعبی تحقق یافت.

زنگنه راه اندازی ٥ پنج فاز پارس جنوبی به دست متخصصان صنعت نفت ایران را کاری عظیم برشمرد و گفت: افتخار راه اندازی این پروژه متوجه صنعتگران ایرانی است.

وی در ادامه به توسعه میدان های غرب کارون اشاره کرد و گفت: پیشرفت پروژه ها در این حوزه مطلوب بوده است.

وی با یادآوری این که در نمایشگاه نوزدهم یکی از مسائلی که عنوان شد تبادل با انجمن های صنفی حرفه ای بود تا شرایط برای رقابت و فضای کسب و کار برای آنها بهبود یابد، افزود: در این زمینه مهر ماه پارسال ابلاغیه ای صادر شد که چند محور اصلی داشته است.

وی افزود: بر اساس این ابلاغیه شرکت های تابعه نفت ملزم شدند تا از شرکت هایی که در فهرست تنظیم شده از سوی معاونت امور مهندسی وزارت نفت استفاده کند.

وزیر نفت همسنگ سازی قیمت ها، محاسبه قیمت نفت، شفافیت در مناقصه های داخلی و انجمنی برای رفع اختلاف ها را از دیگر موارد این بخشنامه ابلاغی عنوان کرد و افزود: بر این اساس همسنگ سازی قیمت ها که یکی از موارد این ابلاغیه بوده است در آن قیمت های خارجی با محاسبه هزینه حمل و پس از پرداخت هزینه های گمرکی محاسبه می شود.

ساخت 10 قلم کالای اساس در صنعت نفت

وزیر نفت همچنین به ساخت ١٠ کالای اصلی و پرمصرف داخلی در داخل کشور اشاره کرد و افزود: در این زمینه قرار شد تجهیزات سر چاهی، پمپ های درون چاهی، شیرهای ایمنی، لوله های جداری، الکتروموتورهای ضد احتراق، ماشینهای دوار، تجهیزات اندازه گیری، فولادهای آلیاژی و پیل های هوشمند بوسیله شرکت های داخلی ساخته شود..

وزیر نفت افزود: قرارداد ساخت مته های حفاری هم اکنون امضا شده است و باقیمانده اقلام مهم مورد نیاز تا پایان امسال امضا می شود.

بازدید 1111 بار
BPN

شرکت بادران پارس نیرو

مجری و بهره بردار انرژی ها نو در ایران و آسیا

وبگاه: bpn-ir.com

نظر دادن

با ما در تماس باشید