امروز: شنبه 01 ارديبهشت 1397 برابر با 21 آوریل 2018

تشکیل جلسه نمایندگان BPN با شرکت WESTAS در جهت امضاء قرارداد همکاری برای سرمایه گذاری و احداث کارخانه تولید توربین های بادی بدون گیربکس در هلند و اعلام آمادگی WESTASجهت حضور در ایران تشکیل کارگروه بیمه و بانکداری در شرکت BPN با همکاری فارغ التحصیلان کالج بیمه ایران و کارشناسان و فوق متخصصین بازار بیمه برای طرح بیمه انرژی تشکیل جلسه با فاینانسر نروژی جهت تامین سرمایه ۲میلیارد یورویی در پروژه پالایشگاه ۲۰۰ هزار بشکه ای BPN در قشم تاکید مدیران شرکت سهامی عام بادران پارس نیرو و شرکت پالایشگاهی پرسین قشم در جهت همکاری و شراکت مالی و اجرایی مشترک در احداث پالایشگاه بزرگ قشم تشکیل جلسات مدیرعامل محترم با پژوهشکده چشم انداز و آینده پژوهی مجمع تشخیص مصلحت نظام در جهت کسب تفاهم نامه همکاری بلندمدت در تدوین دایرة المعارف اقتصاد مقاومتی تصویب افزایش سرمایه شرکت به 5000/000/000/000 ریال و افزودن عباراتی در افزایش زمینه فعالیت های شرکت تشکیل جلسات کاری با گروه های سرمایه گذاری از ترکمنستان ، آلمان و اتریش دریافت اسناد مناقصه پروژه احداث خطوط برق 400 و 500 کیلووات از شهر ماری ترکمنستان به سرخس و مشهد کسب توافق با شهرداری ساری جهت احداث و سرمایه گذاری در پروژه های کلیدی این شهر (شهربازی ، ساخت(اتوبان)،احداث پارک های خطی و غیره) کسب توافق اولیه جهت ثبت و راه اندازی شرکت مشترک با تجار و بازرگانان کشور افغانستان جهت صادرات محصولات سوختی و نفتی کسب توافق واگذاری 50% سهام شرکت ترکمن در پروژه خطوط گاز ترکمنستان کسب توافق اولیه با دانشگاه صنعت نفت تهران در جهت فعالسازی دپارتمان مشترک در انتقال تکنولوژی پالایشگاه در نفت و گاز کسب موافقت سرمایه گذاران کانادایی جهت تامین سرمایه پالایشگاه قشم پیشنهاد سرمایه گذاری و احداث شهر جدید مجد در ابتدای اتوبان مشهد باغچه به BPN کسب توافق اولیه با آستان قدس جهت همکاری مشترک در پروژه های عمرانی

امروزه تبعات مداخله انسان در محیط زیست بیش از هر زمانی متجلی شده است. مفهوم توسعه با رعایت حفاظت از محیط طبیعی و زیست محیط مترادف است و درشاخصهای اقتصادی حساب های ملی، همچون تولید ناخالص داخلی، ملحوظ نمودن منابع طبیعی و زیست محیطی نیز مطرح است.

کلیه انرژیهای تجدید پذیر، روزبه روز سهم بیشتری در سیستم تأمین انرژی جهان به عهده می گیرند. این منابع، امکان پاسخ گویی همزمان به هردو شکل اساسی منابع فسیلی را نوید میدهند. انرژیهای تجدیدپذیر، اساساً با طبیعت سازگاز بوده و آلودگی ندارند و چون تجدیدپذیرند پایانی برای آنها وجود ندارد. ویژگیهای دیگر این منابع، پراکندگی و گستردگی آنها در تمام جهان، نیاز به فناوری پایین تر، انرژیهای تجدیدپذیر را - به ویژه برای کشورهای در حال توسعه - ازجاذبه بیشتری برخوردار کرده هم ازاین رو، در برنامهها وسیاستهای بینالمللی، از جمله در برنامههای سازمان ملل متحد، در راستای توسعه پایدار جهانی، نقش ویژه ای به منابع تجدیدپذیر انرژی محول شده است. اما سازگار کردن منابع تجدیدپذیر؛ با سیستم کنونی مصرف انرژی جهان، هنوز با مشکلاتی همراه است که برای حل آنها، حجم مهمی از تحقیقات علمی جهان را در دهه های اخیر به خود اختصاص داده است.

این شرکت بنا به ضعف ساختاری ای که در این حوزه احساس می نمود و نیز شرایط کنونی و حساس فعلی کشور، در این حوزه فعال گردید. در این هنگام که کشور مورد هجمه ی شدید اقتصادی دشمنان قرار دارد و اجازه ی هر گونه فعالیت علمی و تحقیقاتی و نیز ارتباط با مراجع علمی خارجی را از جوانان مستعد این مرز و بوم سلب نموده اند این شرکت با اتکاء به حضرت دوست و با نیت سرافرازی میهن عزیز اسلامی مان، طرح های بزرگ و استراتژیکی را در برنامه ی میان مدت و بلند مدت خود قرار داده است. از جمله ی این طرح ها، احداث خوشه ی صنعتی انرژی های نو در زمینی به مساحت 20 هکتار در شهرک صنعتی کاویان در مجاورت شهر مقدس مشهد می باشد که در آن چندین کارخانه ی تولیدی احداث می گردد.

یکی از این خطوط، خط تولید توربین های بادی مقیاس بزرگ (2.5 مگا وات) با طرفیت اسمی 200 دستگاه در سال می باشد که فاز مطالعاتی احداث آن به پایان رسیده است و تصمیم داریم با بومی سازی آن زمینه ی احداث توربین های بادی با مقیاس بزرگ تر را در همین سایت تولیدی فراهم آوریم که بدون شک سهم بسزایی در جلوگیری از خروج ارز از کشور و نیز اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم 2500 نفر خواهد داشت.

از خطوط دیگر می توان به احداث خط تولید توربین های مقیاس کوچک و متوسط اشاره نمود. تولید این نوع از توربین های بادی را با کمک و همیاری متخصصین ایرانی و با بهره گیری از آخرین دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا در کنار سایت تولید توربین های 2 مگاوات در خوشه ی صنعتی انرژی های نو قرار داده تا با ظرفیت ساخت توربین های کوچک مقیاس از 200 وات تا 100 کیلووات، نیاز مصرفی خوزه های خانگی و اداری را به طور مستقل و خارج از شبکه ی برق سراسری تامین نمائیم.

دوشنبه, 21 ارديبهشت 1394 00:00

پروژه احداث پالایشگاه پتروشیمی بوشهر

نوشته شده توسط

این پروژه در زمینی به مساحت 35 هکتار و در سه فاز عملیاتی می گردد که مراحل تحویل زمین در فاز اول صورت پذیرفته و در حال شناسایی پیمانکار و سرمایه گذار جهت عملیاتی نمودن فازهای 1 و 2 می باشد. در جدول ذیل اطلاعاتی باختصار آمده است:

نام پروژه

متانول و فرآورده های آن

کد پروژه

BP-92-3000

محل اجرا

بوشهر

نوع طرح (پالایشگاه، واحد قیرسازی، GTL)

یک واحد 556،000 تن پلی پروپیلن در سال با 1،655،000 تن متانول به عنوان خوراک

نوع خوراک

گاز طبیعی

ظرفیت طرح

556،000 تن پلی پروپیلن در سال

نحوه ی انتقال خوراک تا محل پروژه

خط لوله سراسری

تعداد فاز اجرایی

3 فاز

مدت زمان احداث فاز یک

36  ماه

مدت زمان احداث کل سه فاز

10 سال

مدت زمان بهره برداری

15 سال

حجم سرمایه گذاری

500 میلیون دلار

میزان جذب سرمایه گذاری

100 میلیون دلار

دوره ی بازگشت سرمایه

13 ماه

محصولات

  • §         1،650،000 تن متانول
  • §         556،000 تن پلی پروپیلن
  • §         61،000 تن LPG
  • §         125،000 تن بنزین
  • §         515،000 تن پروپیلن

میزان برق مصرفی

80 مگاوات که توسط یک نیروگاه سیکل ترکیبی در محل اجرای پروژه تامین می گردد.

میزان آب مصرفی

  • §         530،000 مترمکعب آب شیرین
  • §         520،000 متر مکعب آب دریا

سایر ویژگی ها

  • §         35 هکتار زمین
  • §         استهلاک طرح : 15 سال

 

این پروژه پی از کسب تفاهم نامه ای همکاری فی مابین مجتمع شرکتهای بادران پارس نیرو و شرکت ایستا موج پویا در حال رایزنی برای اخذ قرارداد وسرمایه گذاری نهایی و عملیات اجرای خرید و انتقال تجهیزات و امکانات این پالایشگاه چند محصوله می باشد. این پالایشگاه با سرمایه گذاری فایناینور خارجی جهت تامین نیاز مصرفی فایناینور به میزان سالانه (محصولات ) طراحی گردیده و آماده ای اجرا می باشد که با توجه به برخی محدودیت های تحریم های نابخردانه ای بین المللی در سه فاز 10 ساله به اجرا در خواهد آمد گه در این فاصله محصولات مورد نظر به طور گام به گام و به میزان مشخص آمادهای صادرات می گردد.

شایان ذکر است شرکت BPN از سوی فایناینور بعنوان یک مجموعه سهامی عام و مردمی شناخته شده . و ازاین جهت امید بسیاری برای واگذاری کلیه فاز ها و همکاری در اجرای پروژه  ای این مجموعه در منطقه آزاد قشم از سوی سرمایه گذاری رومانیانی............. ایجاد گردیده که به حول قوه الهی با موفقیت در این طرح و رسیدن به مرحله عملیاتی این امکان کفتگو پیرامون اخذ قرار داد جهت پروژه های بعدی ایجاد خواهد گردید.

سرمایه گذاری در حوزه نفت ،گاز و پنروشیمی جزء............... راهبردی شرکت بادران پارس نیرو بوده که با حضور و حمایت شما سهامداران مسئولین و متخصصین قرار خواهد گرفت بعنوان یک همکاری گروهی در مسیری رو به پیشرفت و موفقیت روز افزون قرار خواهد گرفت . 

 

دوشنبه, 21 ارديبهشت 1394 00:00

تفاهم نامه انتقال تکنولوژی توربین های بادی2

نوشته شده توسط

تفاهم نامه انتقال تکنولوژی توربین های بادی2

دوشنبه, 21 ارديبهشت 1394 00:00

تفاهم نامه TM1500

نوشته شده توسط
دوشنبه, 21 ارديبهشت 1394 00:00

شرایط تحویل توربین های عراق از آمریکا

نوشته شده توسط

شرایط تحویل توربین های عراق از آمریکا

دوشنبه, 21 ارديبهشت 1394 00:00

تفاهم نامه فروش نیروگاه گازی

نوشته شده توسط

تفاهم نامه فروش  نیروگاه گازی

صفحه1 از5

با ما در تماس باشید