امروز: چهارشنبه 13 اسفند 1399 برابر با 03 مارس 2021

هشدار امنیتی : مشروح در اخبار حوزه مدیریت || حضور پروفسور بهشتی در همایش امروز اتحادیه اروپا- بروکسل، و گفتگو با مقامات مسئول مالی و سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا، جهت سرمایه گذاری ایران و الجزایر || دیداری موفقیت آمیز، با حضور مقامات عالی رتبه جهانی بویژه اتحادیه اروپا برای تحکیم روابط اقتصادی و سرمایه‌گذاری، و انزاوی آمریکا || همچنین دیدار ایشان با Ugo Bassi، رئیس بازار مالی کمیسیون اروپا || تشکیل جلسه نمایندگان BPN با شرکت WESTAS در جهت امضاء قرارداد همکاری برای سرمایه گذاری و احداث کارخانه تولید توربین های بادی بدون گیربکس در هلند و اعلام آمادگی WESTASجهت حضور در ایران ||

پروژه احداث خط تولید توربین های مقیاس بزرگ (MW 2.5) و مقیاس کوچک و متوسط (W 200 - KW 100)

دوشنبه, 21 ارديبهشت 1394 00:00 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

امروزه تبعات مداخله انسان در محیط زیست بیش از هر زمانی متجلی شده است. مفهوم توسعه با رعایت حفاظت از محیط طبیعی و زیست محیط مترادف است و درشاخصهای اقتصادی حساب های ملی، همچون تولید ناخالص داخلی، ملحوظ نمودن منابع طبیعی و زیست محیطی نیز مطرح است.

کلیه انرژیهای تجدید پذیر، روزبه روز سهم بیشتری در سیستم تأمین انرژی جهان به عهده می گیرند. این منابع، امکان پاسخ گویی همزمان به هردو شکل اساسی منابع فسیلی را نوید میدهند. انرژیهای تجدیدپذیر، اساساً با طبیعت سازگاز بوده و آلودگی ندارند و چون تجدیدپذیرند پایانی برای آنها وجود ندارد. ویژگیهای دیگر این منابع، پراکندگی و گستردگی آنها در تمام جهان، نیاز به فناوری پایین تر، انرژیهای تجدیدپذیر را - به ویژه برای کشورهای در حال توسعه - ازجاذبه بیشتری برخوردار کرده هم ازاین رو، در برنامهها وسیاستهای بینالمللی، از جمله در برنامههای سازمان ملل متحد، در راستای توسعه پایدار جهانی، نقش ویژه ای به منابع تجدیدپذیر انرژی محول شده است. اما سازگار کردن منابع تجدیدپذیر؛ با سیستم کنونی مصرف انرژی جهان، هنوز با مشکلاتی همراه است که برای حل آنها، حجم مهمی از تحقیقات علمی جهان را در دهه های اخیر به خود اختصاص داده است.

این شرکت بنا به ضعف ساختاری ای که در این حوزه احساس می نمود و نیز شرایط کنونی و حساس فعلی کشور، در این حوزه فعال گردید. در این هنگام که کشور مورد هجمه ی شدید اقتصادی دشمنان قرار دارد و اجازه ی هر گونه فعالیت علمی و تحقیقاتی و نیز ارتباط با مراجع علمی خارجی را از جوانان مستعد این مرز و بوم سلب نموده اند این شرکت با اتکاء به حضرت دوست و با نیت سرافرازی میهن عزیز اسلامی مان، طرح های بزرگ و استراتژیکی را در برنامه ی میان مدت و بلند مدت خود قرار داده است. از جمله ی این طرح ها، احداث خوشه ی صنعتی انرژی های نو در زمینی به مساحت 20 هکتار در شهرک صنعتی کاویان در مجاورت شهر مقدس مشهد می باشد که در آن چندین کارخانه ی تولیدی احداث می گردد.

یکی از این خطوط، خط تولید توربین های بادی مقیاس بزرگ (2.5 مگا وات) با طرفیت اسمی 200 دستگاه در سال می باشد که فاز مطالعاتی احداث آن به پایان رسیده است و تصمیم داریم با بومی سازی آن زمینه ی احداث توربین های بادی با مقیاس بزرگ تر را در همین سایت تولیدی فراهم آوریم که بدون شک سهم بسزایی در جلوگیری از خروج ارز از کشور و نیز اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم 2500 نفر خواهد داشت.

از خطوط دیگر می توان به احداث خط تولید توربین های مقیاس کوچک و متوسط اشاره نمود. تولید این نوع از توربین های بادی را با کمک و همیاری متخصصین ایرانی و با بهره گیری از آخرین دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا در کنار سایت تولید توربین های 2 مگاوات در خوشه ی صنعتی انرژی های نو قرار داده تا با ظرفیت ساخت توربین های کوچک مقیاس از 200 وات تا 100 کیلووات، نیاز مصرفی خوزه های خانگی و اداری را به طور مستقل و خارج از شبکه ی برق سراسری تامین نمائیم.

بازدید 2065 بار
BPN

شرکت بادران پارس نیرو

مجری و بهره بردار انرژی ها نو در ایران و آسیا

وبگاه: bpn-ir.com
محتوای بیشتر در این بخش: « توربین های بادی TG-2500 و TG-1000

نظر دادن

با ما در تماس باشید