امروز: جمعه 20 تیر 1399 برابر با 10 جولای 2020

تقاضای غول های نفتی آمریکایی واروپایی برای حضور دربازارایران

پنج شنبه, 28 خرداد 1394 00:00 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
رئیس کارگروه اصلاح قراردادهای وزارت نفت با تشریح آخرین وضعیت بازگشت غول‌های نفتی آمریکا به ایران، اعلام کرد: رفت و آمد هیات‌های نفتی اروپایی به تهران شتاب گرفته است.
به گزارش روابط عمومی BPN:سیدمهدی حسینی با اشاره به روند رو به توسعه و شتاب مذاکره با شرکت‌های بزرگ بین‌المللی نفت و گاز جهان به منظور معرفی ویژگی‌های نسل جدید قراردادهای توسعه صنعت نفت کشور، گفت: همزمان با روند مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عضو گروه ۱+۵ مذاکرات با شرکت‌های بزرگ نفتی جهان هم شتاب گرفته است.
رئیس کارگروه اصلاح قراردادهای وزارت نفت با اعلام اینکه اکثر شرکت‌های بزرگ بین‌المللی و نفتی جهان برای مشارکت و سرمایه گذاری در طرح‌های صنایع نفت و گاز ایران در صورت لغو کامل تحریم‌ها اعلام آمادگی کرده اند، تصریح کرد: تاکنون مذاکره با نزدیک به ۳۰ شرکت بزرگ اروپایی و آسیایی به منظور مشارکت در فرصت‌های جدید سرمایه گذاری صنعت نفت و گاز ایران در طول چند ماه گذشته انجام شده است.
این مقام مسئول با خودداری از ذکر نام شرکت‌های بزرگ نفتی جهان که برای مشارکت در پروژه‌های صنعت نفت اعلام آمادگی کرده اند، بیان کرد: برندهای بزرگی برای حضور در صنعت نفت ایران اعلام آمادگی و اظهار تمایل کرده اند.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا مذاکراتی هم با شرکت‌های بزرگ نفتی آمریکا همچون شورون، کنکو فیلیپس و اکسون موبیل و سایر شرکت‌های نفتی آمریکایی برای بازگشت به صنعت نفت ایران انجام گرفته است؟ بیان کرد: از نظر دولت ایران هیچ گونه محدودیتی برای سرمایه گذاری شرکت‌های نفتی آمریکایی در کشور وجود ندارد.
حسینی با یادآوری اینکه شرکت‌های آمریکایی برای حضور در پروژه‌های صنعت نفت و گاز ایران با مشکلات حقوقی در داخل کشور خودشان روبرو هستند، اظهارداشت: بر این اساس غیبت شرکت‌های نفتی آمریکا در ایران به معنای عدم علاقه‌مندی آنها در صنعت نفت ایران نیست.
رئیس کارگروه اصلاح قراردادهای وزارت نفت با بیان اینکه در صورتی که محدودیت‌های دولت آمریکا برداشته شود شرکت‌های آمریکایی به دنبال حضور و مشارکت در پروژه ها و طرح‌های صنایع نفت و گاز ایران هستند، تاکید کرد: با این وجود تاکنون به صورت مستقیم مذاکره ای توسط ایران با شرکت‌های بزرگ نفتی آمریکا انجام نگرفته است.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تاکنون ایران شرکت های بزرگ نفتی آمریکا را تحریم نکرده است، یادآور شد: غیبت آمریکایی ها در پروژه‌های بزرگ نفت و گازی ایران صرفا به دلیل محدودیت های دولت آمریکا بوده است.
وی با اعلام اینکه فرصت‌های سرمایه گذاری صنعت نفت و گاز ایران برای شرکت های اروپایی و آمریکایی دارای جذابیت بالای اقتصادی است، گفت: در طول چند ماه گذشته چندین هیات بزرگ کارشناسی از شرکت‌های اروپایی و آسیایی در قالب گروه های هشت تا ۱۰ نفره به تهران سفر کرده و مذاکرات فنی و قراردادی را با ایران آغاز کرده اند.
حسینی در پایان با بیان اینکه تمامی شرکت‌های بزرگ اروپایی و امریکایی برای مشارکت نفتی با ایران در انتظار لغو کامل تحریم‌ها هستند، خاظرنشان کرد: فرصت‌های جدید سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز ایران به زودی و به طور رسمی به سرمایه گذاران بین‌المللی و خارجی معرفی خواهد شد.
بازدید 1387 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 07 تیر 1394 17:45
BPN

شرکت بادران پارس نیرو

مجری و بهره بردار انرژی ها نو در ایران و آسیا

وبگاه: bpn-ir.com

نظر دادن

با ما در تماس باشید